Gminny Dzień Strażaka i 90-lecie OSP Stróże.

ByOSP Zakliczyn

Gminny Dzień Strażaka i 90-lecie OSP Stróże.

Tegoroczne obchody Gminnego Dnia Strażaka odbyły się 20 maja br. w miejscowości Stróże i były połączone z obchodami 90-lecia powstania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Stróżach. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 15, uroczystą Mszą Świętą w kaplicy p.w. św. Jerzego w Stróżach. Po uroczystej Mszy nastąpił przemarsz pododdziałów na plac przed remizą OSP Stróże. Przemarsz prowadziła Strażacka Orkiestra Dęta z Filipowic. Dowódca uroczystości wprowadził pododdziały, po czym złożył meldunek o gotowości pododdziałów Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Zakliczyn oraz Orkiestry Dętej z Filipowic do uroczystego apelu z okazji Dnia Strażaka. Po złożeniu meldunku dowódca wydał rozkaz wciągnięcia flagi związkowej na maszt. Następnym punktem uroczystości było przedstawienie rysu historycznego jednostki OSP Stróże. W trakcie uroczystości odznaczono zasłużonych Druhów Strażaków. Na sam koniec uroczystości zaproszeni goście zabrali głos, gratulując wspaniałego jubileuszu. W obchodach Gminnego Dnia Strażaka uczestniczył Nasz Poczet Sztandarowy oraz delegacja strażaków. W trakcie odbyła się również prezentacja sprzętu za środku pozyskane w ramach współpracy z Samarytańską Federacją Organizacji Pozarządowych.

About the author

OSP Zakliczyn administrator