Ewakuacja uwięzionego psa

ByOSP Zakliczyn

Ewakuacja uwięzionego psa

W dniu dzisiejszym tj. 9 sierpnia br. o godzinie 11.43 zostaliśmy zadysponowani w okolice zakliczyńskiego mostu. Ze zgłoszenia wynikało, że znajduje się tam uwięziony pies. Po rozpoznaniu okazało się, że prawdopodobnie wydostał się samodzielnie z wody i znalazł się na skarpie do której był utrudniony dostęp. Nasi strażacy udali się do niego za pomocą łodzi i ewakuowali wystraszone zwierze w bezpieczne miejsce. Po zakończeniu działań zawieziono pieska do Zakładu Usług Komunalnych w Zakliczynie, gdzie został on otoczony odpowiednią opieką oraz bezpiecznie oczekiwał na przybycie weterynarza. Kilka godzin po zakończeniu działań nasi druhowie udali się ze smakołykami do dzielnego zwierzaka, który mimo sporego osłabienia, pod opieką weterynarza emanuje pozytywną energią.

About the author

OSP Zakliczyn administrator