Dzień Gospodarczy – Ćwiczenia z zakresu technik wysokościowych.

ByOSP Zakliczyn

Dzień Gospodarczy – Ćwiczenia z zakresu technik wysokościowych.

Podczas piątkowej zbiórki na obiekcie naszej remizy zostały przeprowadzone ćwiczenia z zakresu technik wysokościowych. Założenie polegało na podjęciu osoby poszkodowanej za pomocą trójnogu ewakuacyjnego. W trakcie ćwiczeń strażacy zaznajomili się z obsługą nowo nabytego przez naszą jednostkę sprzętu jakim jest trójnóg ewakuacyjny – niezbędny przyrząd znacznie ułatwiający działania przy tego rodzaju zdarzeniach. Ćwiczący zaznajomili się również z rodzajami oraz metodami robienia węzłów potrzebnych przy wykonywaniu działań z dziedziny ratownictwa wysokościowego w zakresie podstawowym.

 

Aby zobaczyć zdjęcia kliknij tutaj.

About the author

OSP Zakliczyn administrator