CZAS NA STRAŻ 2008

ByOSP Zakliczyn

CZAS NA STRAŻ 2008

Już po raz drugi Ochotnicza Straż Pożarna w Zakliczynie zorganizowała Dni Otwarte swojej jednostki pod hasłem „CZAS NA STRAŻ”. Impreza odbyła się w niedzielę 28.09.2008 roku. Głównym celem akcji była zbiórka krwi, którą oddało 47 osób (22,5 litra), ponadto w czasie trwania imprezy można było zapisać się do straży, zwiedzić Strażnicę OSP Zakliczyn, obejrzeć wystawę sprzętu pożarniczego, przejechać się wozem gaśniczym, oraz posmakować żurku strażackiego. Dużym zainteresowaniem cieszył się podnośnik hydrauliczny, z którego mieszkańcy mogli obejrzeć panoramę miasta. Odbyło się także wiele pokazów ratowniczo gaśniczych, które prezentowały poszczególne jednostki gminy Zakliczyn: OSP Zakliczyn, OSP Filipowice, OSP Gwoździec, OSP Stróże, OSP Wola Stróska, OSP Charzewice, OSP Faliszewice. Były to m.in. pokaz cięcia przy pomocy sprzętu hydraulicznego oraz gaszenie substancji ropopochodnej. Punktem kulminacyjnym był pokaz gaszenia pożaru „jak za dawnych czasów” z użyciem sikawki konnej, która jest na wyposażeniu OSP z Charzewic oraz prezentacja akcji ratowniczo-gaśniczej przy użyciu aparatów ochrony dróg oddechowych w wykonaniu OSP Zakliczyn i OSP Filipowice.Prezentowała się również Strażacka Orkiestra Dęta z Filipowic, a zakończenie imprezy umiliła Kapela Ludowa „SIEMIECHOWIANIE”. Akcja „Czas na Straż” była realizowana w ramach projektu z Programu Integracji Społecznej Gminy Zakliczyn.

About the author

OSP Zakliczyn administrator

Leave a Reply