Ćwiczenia z zakresu ratownictwa techniczego

ByOSP Zakliczyn

Ćwiczenia z zakresu ratownictwa techniczego

W ubiegły poniedziałek (tj. 18.07.201) ratownicy OSP Zakliczyn zorganizowali ćwiczenia z zakresu ratownictwa technicznego. Zajęcia miały na celu przypomnienie, utrwalenie oraz naukę technik ratowniczych używanych podczas zdarzeń komunikacyjnych na drogach. Kolejno strażacy wykonywali ewakuację poszkodowanego z pojazdu przy użyciu deski ratowniczej i udzielenie mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie przećwiczono bezpieczne i efektywne posługiwanie się ratowniczymi narzędziami hydraulicznymi.
Serdecznie dziękujemy organizatorom imprezy „Dla Nich Jedziemy Bez Barier” za użyczenie nam wraku samochodu, na którym strażacy OSP Zakliczyn mieli szansę przećwiczyć zasady ratownictwa technicznego.

About the author

OSP Zakliczyn administrator