Akcja nad Dunajcem

ByOSP Zakliczyn

Akcja nad Dunajcem

W sobotę (8 sierpnia 2015 r.) po godzinie 16.30 ekipa ratownictwa wodnego z OSP Zakliczyn udała się nad brzeg Dunajca od strony miejscowości Wesołów. SKKM w Tarnowie przekazało informacje, że dwóch młodych ludzi zniknęło pod wodą. Teren rzeki przeszukiwali również płetwonurkowie z PSP Tarnów JRG 2. Do poszukiwań użyto także kamery za pomocą której straż pożarna sprawdzała dno rzeki. Sytuacja była trudna gdyż rzeka w miejscu gdzie zaginęli chłopcy ma blisko 7 metrów głębokości. Tuż przed godziną 19 w sobotę od strony miejscowości Charzewice płetwonurkowie znaleźli ciało jednego z nich. Poszukiwania drugiego przerwano po zapadnięciu zmroku. Wznowiono je w niedzielę rano, nie przyniosły one skutku. W dniu dzisiejszym wznowiono je ponownie z samego rana, po godzinie 12 odnaleziono ciało drugiego zaginionego chłopaka.

About the author

OSP Zakliczyn administrator