Akcja na Dunajcu

ByOSP Zakliczyn

Akcja na Dunajcu

11 sierpnia br. chwilę po godzinie 12 SKKM w Tarnowie zadysponowało nas do zdarzenia na rzece Dunajec. Z informacji wynikało, że osoba zgłaszająca zauważyła człowieka, który wypadł z płynącego Dunajcem pontonu. Na miejsce udały się zastępy GBA Mercedes Atego, SLRR Ford Renger wraz z łodzią oraz quad, a także posterunek Tarnów -Siedliska. Po dotarciu na miejsce okazało się, że dwoma pontonami płynęły osoby pod wpływem alkoholu, które straciły całkowitą orientację w terenie. Zostali oni bezpiecznie ewakuowani na brzeg za pomocą lodzi. Sytuacją zajęła się policja, na miejsce przybyło również pogotowie ratunkowe.

Łączna ilość osób, którym została udzielona pomoc wynosiła aż 10!

Sytuacja skończyła się szczęśliwie.
W tym miejscu przypominamy, że Dunajec jako rzeka górska jest bardzo niebezpieczna i zbiera ona ogromne żniwo w poprzednich latach jak i w ostatnich dniach, dlatego apelujemy o rozwagę i rozsądek.

 

About the author

OSP Zakliczyn administrator