11 Listopada 2013

ByOSP Zakliczyn

11 Listopada 2013

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy piękne święto narodowe jakim jest Dzień Niepodległości. Uroczystości jakie odbyły się dzisiaj na terenie gminy Zakliczyn, nie mogły się obyć bez asysty druhów z naszej jednostki.
Uroczysta msza święta za ojczyznę w kościele pod wezwaniem św. Idziego Opata, gdzie poczty sztandarowe z terenu gminy prowadził nasz naczelnik dh. Łach Łukasz. Piękny koncert pieśni patriotycznych, w wyżej wymienionym kościele. Uroczysta warta przy pomniku ofiar stalinizmu, i wreszcie Sztafeta Pamięci z Łowczówka do Zakliczyna. Tam na posterunkach czuwali nasi druhowie. Jedni na galowo, inni na bojowo, inni zaś brali czynny udział w biegu. Jeden z naszych druhów, Wieńczysław Pawłowski przeszedł swoisty chrzest „bojowy”. Jako jeden z żołnierzy Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego brał udział w obchodach dzisiejszego święta na placu imienia Józefa Piłsudskiego w Warszawie.
Serdecznie wszystkim dziękuje za udział, oraz gratuluję występu oraz prezencji.

Na zakończenie tego pięknego dnia chciałbym przytoczyć hasło wygrawerowane na naszej szabli, używanej przez rozprowadzającego warty którym dzisiaj był nasz druh Michał Wojtas.

„BÓG, HONOR, OJCZYZNA”
To ważne słowa niech będą z nami na codzień.

Czołem druhowie
Prezes

About the author

OSP Zakliczyn administrator

Leave a Reply