6th Samaritan International Contest

ByOSP Zakliczyn

6th Samaritan International Contest

W dniach 18-21 sierpnia br. odbył się 6th Samaritan International Contest organizowany przez ASSR oraz Samarytańską Federację Organizacji Pozarządowych. Jako członek SFOP nasza jednostka nie tylko wystawiła drużynę w dwóch grupach wiekowych, ale także zaangażowali się w organizację tego wydarzenia.
Zawody z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz sprawności fizycznej odbywały się w wyjątkowym otoczeniu, na terenie Zamku Lubowelskiego, Muzeum Architektury Ludowej regionu spiskiego (skansen) oraz przyległych zabudowaniach.
Pierwszego dnia zawodów odbyło się oficjalne otwarcie na Zamku Lubowelskim podczas, którego m.in. uczestnicy oraz sędziowie złożyli przysięgę. Kolejny dzień to test z pierwszej pomocy oraz wiedzy na temat Krakowa oraz Słowacji. Po teście wszyscy uczestnicy, opiekunowie oraz goście udali się na krótką wycieczkę do Krakowa. Wieczorem natomiast drużyny zaprezentowały krótkie scenki (Creative Task), – motywem przewodnim były bajki, w których należało zawrzeć w nich elementy udzielania pierwszej pomocy. Nasza drużyna wybrała Czerwonego Kapturka. Ostatni dzień były to konkurencje z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej oraz sprawności fizycznej. Zaaranżowano scenki odzwierciedlające tragiczne sytuacje, w których wolontariusz może się znaleźć i musi podjąć odpowiednie działania. Amputacja, ciało obce w brzuchu, upadek z wysokości, atak padaczki, złamanie otwarte to tylko niektóre z realizowanych zadań.

Skład drużyn:
GRUPA A:
Zawodnicy:
– Aleksandra Czermak
– Karolina Nowak
– Dawid Siemiński

Opiekun: Piotr Gniadek

GRUPA B:
Zawodnicy:
– Dominika Karpiel
– Paweł Surga
– Jakub Soból
– Mirosław Soból
– Julia Zgórniak

Opiekun: Łukasz Łach

Oprócz zawodników obecni byli również druhowie z naszej OSP jak i zaprzyjaźnionych jednostek: OSP Tarnów-Rzędzin, OSP Lubcza, OSP Ryglice, PSP Tarnów oraz Pogotowia Ratunkowego.

Zdjęcia: OSP Zakliczyn, Paul Wardenga, Stanisław Kusiak

About the author

OSP Zakliczyn administrator